Dorotadorocin/Dorocin/dorociny/Dorociny

Czy poprawne jest sformułowanie Dorotowa (Agatowa, Michałowa itp.) zabawka (klasa, samochód itp.)?
Powtórzę to, co pisałam parę tygodni temu w odniesieniu do hipotetycznego przymiotnika utworzonego od imienia Bronka (zob. tę poradę): Przymiotniki od imion żeńskich tworzymy bardzo rzadko, współcześnie w zasadzie niesystemowo. Przez analogię do form zosin/zosiny, mamin/maminy można by utworzyć przymiotniki: dorocin/dorociny i agacin/agaciny (a więc: dorocina zabawka, agacina klasa).
Jeśli chodzi o przymiotniki dzierżawcze od imion męskich, to tu już nie powinno być wątpliwości – michałowe auto.
Odrębną kwestią jest zapis tego hipotetycznego przymiotnika – małą lub wielką literą. Reguluje ją zasada [69] WSO.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski