Dość lizusostwa!

Szanowni Państwo,
proszę o opinię w sprawie zasadności użycia wielkiej litery ze względów grzecznościowych. W notatce na stronie internetowej szkoły czytam:

„…przez labirynt szkolnych korytarzy nasi Goście – Kandydaci na przyszłych Uczniów i Ich Rodzice przemieszczali się od sali do sali, gdzie czekały na Nich różnorodne atrakcje. W ciągu czterech godzin zarówno Mali, jak i Duzi, doskonale się bawili”.

Czy to nie jest rażące nadużycie? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Joanna Opalińska
Szanowna Pani,
zgadzam się z Panią – jest to nadużycie. Piszący bardzo się starał, żeby się przypodobać tym, o których pisze, przez co tekst jest drażniący. Nie ma, oczywiście, sztywnych zasad, które by regulowały kwestię użycia wielkiej litery ze względów grzecznościowych – wszystko jest kwestią wyczucia. Tego, jak widać, piszącemu zabrakło…
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski