Dostarczyć rozrywki

Szanowni Państwo,

czy w zdaniu Pracujemy nad produkcjami, które dostarczą Wam rozrywkę na najwyższym poziomie użycie biernika jest poprawne? Po lekturze wpisów w Poradni dotyczących czasownika dostarczać oraz wyszukaniu frazy dostarczać rozrywkę w Internecie mam wątpliwości.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Czytelnik

Szanowny Panie,

czasownik dostarczyć rządzi dopełniaczem, a więc poprawnie jest: dostarczymy rozrywki.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski