Dres czy dresy?

Dresy – jest liczba mnoga czy pojedyncza? Spór. Ja twierdzę że mnoga.
Rzeczownik dres ma liczbę pojedynczą – oznacza on wówczas dwuczęściowe ubranie sportowe złożone ze spodni i bluzy. Jeden element takiej garderoby nazywamy spodniami od dresu lub bluzą od dresu.
Coraz częściej jednak wyraz ten występuje wyłącznie w liczbie mnogiej – słyszymy, że ktoś nosi dresy, włożył spodnie od dresów itd. Dzieje się tak zapewne ze względu na „podwójność” tego odzienia. Obie formy są poprawne, jednak staranna (bo tradycyjna) jest liczba pojedyncza (dres).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski