Duffek

Uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie: jak poprawnie należy odmieniać nazwisko Duffek? Jak brzmi poprawne brzmienie tegoż nazwiska, jeśli zwracamy się do małżeństwa: Państwo…
Serdecznie dziękuję za pomoc.
Nazwisko to najlepiej odmieniać następująco: DB. Duffeka, C. Duffekowi, N. Duffekiem, Ms. Duffeku (formy typu Duffka, Duffkowi również zasługują na akceptację, jest to jednak nazwisko rzadko spotykane, więc mogą utrudnić odtworzenie podstawowej postaci nazwiska).
Małżeństwo o tym nazwisku to państwo Duffekowie (Duffkowie).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski