Dwa imiesłowy uprzednie

Czy można zastosować dwa imiesłowy uprzednie w jednym zdaniu? Dotychczas wydawało mi się, że nie ma z tym problemu, o ile zdanie ma sens. Niedawno ktoś jednak zwrócił mi uwagę, że to błąd. Chodzi mi o zdanie typu: Wziąwszy prysznic i zjadłszy śniadanie, wyszedł do pracy.
Nie ma reguły, która mówiłaby, że nie należy łączyć imiesłowów uprzednich w jednym zdaniu. Zdanie Wziąwszy prysznic i zjadłszy śniadanie, wyszedł do pracy nie budzi wątpliwości.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski