Dwa uszka, ale dwoje uszu

Dzień dobry,
chciałabym się poradzić w kwestii formy dwa uszka (w znaczeniu części ciała, w tekście przeznaczonym dla dzieci). Znalazłam taki wątek w poradni PWN, ale nie rozsądza on jednoznacznie problemu i pozostawia sprawę raczej otwartą: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Dwa-oczka-a-dwoje-oczek;17714.html

W literaturze dziecięcej to raczej popularna forma. Czy jest ona dopuszczalna i można ją stosować w materiałach dla dzieci w nauce przedszkolnej?

Pozdrawiam
AMZ
Uszko to zdrobnienie rzeczownika ucho – jak najbardziej poprawne. Łączy się ono z liczebnikiem głównym (dwa uszka), podczas gdy ucho (podobnie jak oko) wymaga obecności liczebnika zbiorowego (dwoje uszu).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski