Dwie różne przydawki i dziwne zdanie złożone

Szanowni Państwo,
czy zdanie Wydaje się, że jedyną możliwość stwarzałaby obserwacja wrażliwości samej autorki, uwzględniająca kontekst historyczny, czasów, w których żyła, i który kształtował jej osobowość jest poprawnie zbudowane?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Wątpliwości budzi ostatnia część zdania: … uwzględniająca kontekst historyczny, czasów, w których żyła, i który kształtował jej osobowość – z dwóch powodów. Po pierwsze, rzeczownik kontekst jest określony dwiema przydawkami, każda z nich jednak ma inny charakter. Jest tu więc kontekst historyczny (co nie budzi zastrzeżeń) i kontekst czasów (co samo w sobie też raczej nie jest błędne) – rzeczownik raz jest określony przydawką przymiotnikową, raz – przydawką dopełniaczową. Takie połączenia nie są zalecane. Po drugie – nie wiadomo, do czego odnosi się element: i który kształtował jej osobowość. Jeśli do słowa kontekst, to: po pierwsze, niepotrzebny jest tu spójnik i (nic on nie łączy), po drugie: nie jest jasne (nie jest logiczne) połączenie słów kontekst kształtował (osobowość) – osobowość może być kształtowana przez wydarzenia, zjawiska itd., a nie kontekst (nawet historyczny).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski