Dwoje zwłok

Mam pytanie na temat słowa zwłoki, w sensie nieboszczyka. W liczbie pojedynczej można chyba powiedzieć tam leżą jedne zwłoki. A co, jak jest ich więcej? W zdaniu tam leżą dwie zwłoki coś mi nie pasuje, i tym bardziej dwa zwłoki. Jak jest poprawnie?

Pozdrawiam,
Piotr Antoniak
Zwłoki to rzeczownik niemający liczby pojedynczej, a zatem należy go łączyć z liczebnikami zbiorowymi (dwoje, troje, czworo, pięcioro itd.). Powiemy zatem: Tam leży dwoje zwłok, tak jak: Tam jest dwoje skrzypiec, Tam jest pięcioro schodów, Tam jest dziesięcioro drzwi czy Na tej ulicy jest aż czworo świateł (czyli: cztery systemy sygnalizatorów świetlnych).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski