Dyskusja czy dyskurs?

Witam, czy użycie zwrotu to nie podlega dyskursowi jest poprawne?
Coś może podlegać (lub nie podlegać) dyskusji, nie zaś dyskursowi. Nawet jeśli uznamy, że dyskurs to erudycyjny synonim dyskusji (co, moim zdaniem, nie jest prawdą – dyskurs to pojęcie bardzo szerokie, na którego omówienie poświęcono tomy prac naukowych), to i tak nie wymienilibyśmy słowa dyskusja na wyraz dyskurs w zwrocie coś (nie) podlega dyskusji, bo ma on stałą formę.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski