Dzięki czemu

Dzień dobry! Czy użycie sformułowania dzięki czemu w zdaniu oznajmującym jest poprawne? Np. Jestem bogaty, dzięki czemu mogę pozwolić sobie na kupowanie drogich samochodów. Wczoraj ktoś zwrócił mi uwagę, że dzięki czemu jest zarezerwowane tylko dla pytań (Dzięki czemu jesteś bogaty?), a w zdaniach twierdzących powinno się używać wyłącznie dzięki temu. Nie znajduję nigdzie potwierdzenia tej tezy, a do tej pory korzystałam z tych sformułowań wymiennie.
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pani rozmówca nie miał racji. Zdanie Jestem bogaty, dzięki czemu mogę pozwolić sobie na kupowanie drogich samochodów jest jak najbardziej poprawne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski