Dzielenie adresów internetowych

Szanowni Eksperci!
Proszę o poradę, jak dzielić adresy internetowe w publikacjach. Czy można wprowadzać łączniki przy przenoszeniu do następnej linii? Czy raczej należy dzielić po ukośniku lub po kropce? Adresy internetowe bywają długie i nastręczają trudności przy składzie. Nie znalazłam wskazówek w Internecie.

Z poważaniem
Aleksandra Kowal
Jeśli zachodzi konieczność podzielenia długiego adresu internetowego na końcu wiersza i przeniesienia jego dalszej części do wiersza następnego, to podział powinien nastąpić przed wchodzącą w skład URL kropką lub dywizem (łącznikiem). Służy to uniknięciu niejednoznaczności, czy kropka kończy zdanie albo też czy dywiz jest zwykłym znakiem podziału wyrazu. W wypadku innych znaków typograficznych – takich jak ukośnik (/), podkreślnik (_), znak procent (%), znak plus (+), znak równości (=) itd. – podział może nastąpić przed takim znakiem lub po nim. Należy wówczas zachować konsekwencję tego rodzaju podziałów w całym tekście (tj. w rozdziałach i bibliografii).
Adam Wolański