Dzielenie obcych nazw własnych na końcu wiersza

Czy prawidłowy jest podział na sylaby słów z podwójną literą i wymawianą jedną głoską? Np. Har-ry (mówimy Hary, nie Harry), Les-ser.
Akurat w wypadku przywołanych w pytaniu obcych nazw własnych tego rodzaju podział jest prawidłowy. Nie zawsze jednak podział grupy złożonej z dwu jednakowych liter będzie w odniesieniu do obcych nazw właściwy. Przykładowo: w nazwach typu Grassmann czy Mannheim zasada dzielenia wyrazów obcych w miejscu ich złożenia jest nadrzędna wobec zasady dzielenia dwóch jednakowych liter, por. Grass-mann czy Mann-heim.
Adam Wolański