Dzielimy Bartłomieja

Dzień dobry,
mam pewną wątpliwość co do sposobu dzielenia wyrazu Bartłomiej (w WSO jest Bart-łomiej): zgodnie z zasadą 199 grupę spółgłoskową rtł powinienem podzielić tak, aby część przenoszonych spółgłosek mogła rozpoczynać jakiś polski wyraz. Z drugiej strony norma ta daje pierwszeństwo zasadom morfologicznym, a taką wydaje się respektowanie źródłosłowu danego wyrazu (od aram. bar Talmai ‘syn Tolomaja’), stąd opowiadałbym się za podziałem Bar-tłomiej. Proszę o opinię.
Z poważaniem
Zasady morfologiczne stosujemy zasadniczo przy oddzielaniu przedrostka i rdzenia oraz dwóch lub większej liczby rdzeni w rodzimych i obcych wyrazach złożonych. Z formalnego punktu widzenia imię własne Bartłomiej jest współcześnie (synchronicznie) niepodzielne słowotwórczo. Dlatego też w odniesieniu do tego wyrazu ma zastosowanie zasada fonetyczna mówiąca o podziale w obrębie grup spółgłoskowych.
Adam Wolański