Dziennik Ustaw w skrócie

Szanowni Państwo,
jaka jest prawidłowa pisownia skrótu Dziennika Ustaw (poza DzU)? W jednej z porad odpowiedziano, że Dz. U. (ze spacją), w orzeczeniu RJP jest Dz.U. (bez spacji). Z góry dziękuję.
Z poważaniem,
K.S.
„Zgodnie z zasadami powinno być DzU, ale w samym dzienniku piszą Dz. U. i taka jest powszechna praktyka ludzi powołujących się na to źródło” – pisałem w poradni 7 marca 2003 r. Od tej pory w zwyczaju społecznym nic się nie zmieniło, w normie skodyfikowanej też, np. WSO PWN podaje „DzU (= Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej) ndm a. Dz.U., a. Dz.U. RP”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski