Dziewczyna czy dziewczynka?

Czy 12-letnie dziecko płci żeńskiej można nazwać dziewczyną, czy jednak lepiej byłoby pozostać przy określeniu dziewczynka? Tłumaczę opowiadanie z języka angielskiego i zastanawiam się, na którą formę się zdecydować.

Szanowny Panie,

nie ma reguł, które by określały, od kiedy dziewczynka jest już dziewczyną. Dziewczynką możemy nazwać 18-latkę, a dziewczyną 10-latkę – jest to sprawą umowną.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski