Dżihadystyczny

Szanowna Poradnio,
chciałabym spytać, czy poprawna jest forma dżihadystowski czy dżihadystyczny.
Chodzi o ruch dżihadystowski/dżihadystyczny, wykorzystujący w swoich działaniach ideologię dżihadyzmu.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Słowniki języka polskiego nie notują ani rzeczownika dżihadyzm, ani (tym bardziej) przymiotnika, który miałby być od niego utworzony. Oczywiście, nie oznacza to, że słowa te nie istnieją – słowniki po prostu powstały w czasach, w których zjawiska te zapewne nie były szerzej znane.
Dżihadyzm ma budowę podobną do nazw innych ideologii: socjalizm, komunizm, nacjonalizm itd. Utworzone od nich przymiotniki to: socjalistyczny, komunistyczny, nacjonalistyczny, a zatem będziemy też mieli dżihadystyczny. Taka forma zresztą jest już w użyciu, podczas gdy dżihadystowskiego wyszukiwarka Google nie odnalazła.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski