Dziś jest 19 lutego

Szanowni Państwo!
Od lat jestem przekonana, że prawidłowo datę powinniśmy zapisywać tak: 29 lutego, 13 kwietnia, 1 sierpnia itd. Dziś jednak zwątpiłam – natknęłam się na wydziale filologicznym na formę: 29 luty. Jest to powszechny błąd, zauważam go na plakatach, zaproszeniach, w szkołach – nawet w opracowaniach naukowych! Może to ja nie mam racji i przykładowy zapis: 13 kwiecień nie jest błędny?
Pozdrawiam
Mówimy „Dziś jest 19 lutego”, co znaczy 'Dziś jest 19 dzień lutego'. Ta eksplikacja chyba dobrze wyjaśnia, dlaczego w datach powinniśmy używać formy dopełniacza.
Wyjątkiem są nazwy świąt, stąd hasłu „Wiwat Maj! Trzeci Maj” towarzyszy późniejsze: „Niech się święci Pierwszy Maja!”.
Mirosław Bańko, PWN