Edynburg

Mam pytanie dotyczące odmiany nazwy miasta Edynburg. Zdjęcie z Edynburga czy Edynburgu? Jaka jest zasada odmiany tej nazwy?
Z góry dziękuję. Pozdrawiam,
AT.
Nazwy miast z cząstką -burg (Hamburg, Petersburg), odmieniają się podobnie jak rzeczowniki nieżywotne o podobnym zakończeniu, np. strug. W dopełniaczu mają końcówkę -a, powiemy więc „Oglądam zdjęcia z Edynburga, myśląc o Edynburgu”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski