Ekskluzywność

Czy ekskluzywność może znaczyć wyłączność? Czy, używając słowa w takim znaczeniu, kalkujemy angielskie exclusivity?

Dziękuję

D.

Ekskluzywność to inaczej wyłączność, jednak rozumiana jako niedostępność dla ogółu. Nie wiem, jakie użycia ma Pani na myśli, pisząc o kalce angielskiego exclusivity, dlatego trudno mi się odnieść do drugiej części pytania.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski