Eli jak Marceli

Tak się składa, że tym razem będę prosił szanowną Poradnię o… poradę sensu stricto. :-) Poradźcie mi Państwo, jak mam przekonać swojego kolegę używającego w Internecie (internecie) nicku Eli, że powinno się go odmieniać: Elego, Elemu, a nie: Eliego, Eliemu. Na razie nie udało mi się to (w zasadzie jestem pewien, że mam rację, zresztą chyba mocnym argumentem jest analogia do Marcelego), a zanim zacznę zagłębiać się w szczegóły gramatyczne, wolę zasięgnąć rady specjalistów.
Marceli to dobry argument, inne to np. Botticelli i Torricelli. Proszę też zwrócić uwagę koledze, że dopełniacz od nazwiska Huelle brzmi Huellego, a nie Huelliego.
Mirosław Bańko, PWN