Emanować

Szanowni Państwo,
w książce związanej z buddyzmem natrafiłem na zdanie: Każda ze sfer odrodzenia emanuje światło o innej barwie. Wydawało mi się, że czasownik emanować rządzi narzędnikiem, np. Każdy jej krok emanuje zmysłowością. A może wynika to ze znaczenia, które różni podane przykłady?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Emanować rządzi wyłącznie narzędnikiem, a zatem należało napisać Każda ze sfer emanuje światłem o innej barwie. Być może w zdaniu tym emanować miało być bliskie znaczeniowo emitować, który rządzi biernikiem, jednak wówczas być może należało posłużyć się właśnie czasownikiem emitować.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski