Emisja

Dzień dobry,
proszę o podpowiedź, która forma jest poprawna: wylicz emisje czy wylicz emisję w przypadku emisji jednej lub wielu substancji do powietrza. Mam wątpliwość, czy słowo emisja powinno występować w tym kontekście w liczbie pojedynczej.
Z gramatycznego punktu widzenia poprawne są obie formy, bo emisja tworzy liczbę mnogą. To, czy powiemy: wylicz emisję, czy wylicz emisje, zależy od kwestii merytorycznych.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski