Energa Operator

W przypadku nazw firmowych składających się z dwóch członów, do którego z nich dopasowujemy czasownik? Energa Operator zrobił czy zrobiła?
Dziękuję
W nazwach tego typu elementem nadrzędnym jest pierwszy wyraz (Energa), a więc z nim uzgadniamy formę pozostałych elementów w zdaniu. Podobnie dzieje się w znanych od dawna konstrukcjach typu kino „Wisła”, teatr „Polonia”, w których to elementy kino, teatr są nadrzędne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski