Epitet

Szanowni Państwo,
znalazłam takie oto zdanie: Jesteś moja – najlepszy epitet, jaki można usłyszeć. Czy można traktować zaimek moja jako określenie zaimka osobowego rzeczownikowego (czyli w uproszczeniu rzeczownika)? Czy zatem jesteś moja jest epitetem?

Z poważaniem
Epitet to określenie jakiegoś rzeczownika (lub zaimka rzeczownego, np. wielkie nic). W przywołanym przez Panią zdaniu zaimek moja nie określa rzeczownika ani zaimka, lecz jest (wraz z czasownikiem być) częścią orzeczenia imiennego. Nie jest więc ani ten zaimek, ani tym bardziej zwrot jesteś moja epitetem.
Słowo epitet zostało tu zapewne użyte w znaczeniu potocznym jako nazwa określenia osoby (a nie – jak w użyciu terminologicznym – jako określenie rzeczownika).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski