Er-Raszidija, Es-Sajdija, …

Witam,
jak odmienimy nazwy marokańskich miast: Er-Raszidija i Es-Sajdija?
Proszę wpisać w okienko wyszukiwarki nazwę Nasirija i przeczytać odpowiedź na podobne pytanie zawarte w archiwum naszej Poradni. Zapyta Pani: dobrze, ale jak na to wpaść? Bardzo łatwo: wpisałem w okienko samo ija i zawęziłem zakres poszukiwań do kategorii nazwy własne. Warto korzystać z archiwum choćby dlatego, że jest to szybsze niż czekanie na odpowiedź.
Mirosław Bańko