Errare humanum est

Witam. Co Państwo sądzą o poprawności takiej konstrukcji: „Rezygnować jest rzeczą ludzką. Przezwyciężać rezygnację jest umiejętnością mistrzów"? Czy prawidłowo wykorzystano konstrukcję znaną z powiedzenia: „Błądzić jest rzeczą ludzką"?
Pozdrawiam.
Aluzja jest czytelna, nikt nie powinien mieć kłopotu z jej rozszyfrowaniem. Można się zastanawiać jedynie, czy rezygnowanie jest równie nieodłączną cechą kondycji ludzkiej jak błądzenie, czyli popełnianie błędów.
Mirosław Bańko