Ethereum

Dzień dobry!
Chciałbym zapytać o odmianę i rodzaj gramatyczny nazwy kryptowaluty ethereum. Zakładam, że jest to wyraz nieodmienny rodzaju nijakiego. Prosiłbym o potwierdzenie lub zaprzeczenie z uzasadnieniem.

Z poważaniem,
Andrzej Wijas
Tak, jest to rzeczownik nijaki, którego wszystkie przypadki w liczbie pojedynczej mają taką samą formę (podobnie jak to się dzieje w odmianie wyrazów liceum, muzeum czy centrum).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski