Eugene

Jaką formę w zdaniu: „Wystarczy wspomnieć o późnym Eugene O’Neillu” powinno mieć angielskie imię Eugene? W wymowie kończy się na spółgłoskę [n]. Czy powinno być odmienione, a jeśli tak, to w jakiej postaci graficznej? Eugenie? Eugene’ie?
Z wyrazami szacunku
Nazwiska zakończone w wymowie na spółgłoskę odmieniamy zawsze, a nie wymawiana głoska [e] sprawia, że musimy użyć apostrofu (uwaga na miejscownik, tam dochodzi do oboczności, co wpływa na zapis). Podaję formy odmiany: DB. Eugene’a, C. Eugene’owi, N. Eugene’em, Ms. Eugenie.
Jan Grzenia