Euro 2012

Jak powinno się prawidłowo pisać hit ostatnich dni – EURO 2012, czy Euro 2012? Czy pisownia Euro 2012 nie sugeruje, że to w 2012 wprowadzimy walutę euro?
W witrynie internetowej UEFA jest przeważnie EURO (2008, 2012), jednak nie wynika z tego żaden nakaz, który musielibyśmy respektować. Dopuszczalne są więc dwa warianty: EURO 2012 i Euro 2012. Uważam, że lepszy jest drugi z podanych wariantów (zapis EURO niezgodnie z prawdą sugeruje, że jest to skrótowiec), polecam w takim razie zapis Euro 2012.
Zapis taki z całą pewnością nie może być rozumiany jako wydarzenie związane z datą wprowadzenia nowej waluty, dotąd przecież nie ustaloną.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski