FAT

W trakcie rozmowy z koleżanką okazało się, że oboje inaczej odmieniamy ten sam skrót, a mianowicie FAT (Fabryka Automatów Tokarskich). Konkretnie chodzi o zdanie: „Spotkajmy się przy…” lub „Zawróć przy…”. Jakiej formy powinniśmy użyć?
Potocznie można mówić przy Facie, oficjalnie przy FAT. Ze skrótem tym (skrótowcem) można więc postępować tak jak np. z NOT. O odmianie tego ostatniego informują słowniki.
Mirosław Bańko, PWN