Faraonat

Szanowni Państwo!
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym, jak można by nazwać państwo rządzone przez faraona. Myślałem nad opcją faraonat. Takie słowo byłoby stworzone na podobnej zasadzie co chanat, kaganat, kalifat, sułtanat, emirat czy elektorat. Przemknęła mi też przez myśl wersja faraoństwo utworzone tak jak królestwo, carstwo, cesarstwo czy księstwo. Taka forma jednak brzmi w moim odczuciu brzmi nienaturalnie i błędnie.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Z poważaniem
Hubert
Nazwa faraonat istnieje – została utworzona przez autorów wirtualnego kraju Faraonat Neb Tawi (zob. http://www.faraonat.cba.pl). Jest to państwo rządzone przez fikcyjnego faraona Ramzesa XII. Jest poprawna, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by jej używać.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski