Farmer czy rolnik?

Czy pozwalać przedszkolakowi używać określeń typu farmer, farmerka zamiast rolnik, rolniczka?
Nie należy zabraniać dzieciom używania jakichś słów (jeśli nie są to wulgaryzmy), bo będzie traktowało język jako system zakazów i nakazów i nabawi się nerwicy językowej.
Farmer to właściciel lub dzierżawca farmy, a farma to gospodarstwo rolne w krajach anglosaskich. Być może przedszkolak usłyszał to słowo w bajce, której akcja dzieje się w USA lub Wielkiej Brytanii i przenosi je na nasz grunt. Należy mu to wyjaśnić, ale w żadnym wypadku niczego nie zabraniać!
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski