Farna po raz drugi

Witam,
chciałbym wrócić do kwestii poruszonej przez Państwa w niniejszej odpowiedzi. Według słownika ortograficznego PWN odmianę przymiotnikową mają tylko nazwiska żeńskie zakończone na -owa oraz te, które pochodzą od przymiotników. Czy fakt, że przymiotnik farny (od fary) w zasadzie wyszedł z użycia, nie jest wystarczającym powodem, by nazwisko Farna odmieniać zgodnie z wzorcem rzeczownikowym?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Trudno się zgodzić, że ten przymiotnik wyszedł z użycia, np. wyrażenie kościół farny występuje dość pospolicie, co łatwo można sprawdzić za pomocą wyszukiwarek. Nawet gdyby było inaczej, nie byłby to jednak wystarczający powód, żeby nazwisko to odmieniać rzeczownikowo. Zwłaszcza że forma tego przymiotnika jest czytelna, przypomina inne, np. brudny, zimny (są też nazwiska Brudny, Zimny).
Nazwisku Farna odpowiada zresztą męskie Farny, odmieniane bez wątpienia przymiotnikowo (Farnego itd.).
Jan Grzenia