Fińskie imię Miia

Odmiana imienia Mia ( https://sjp.pwn.pl/szukaj/farrow.html ) to Mię, Mią, Mii.
A jaką odmieniać fińskie imię Miia (zwłaszcza dopełniacz budzi wątpliwości): Miię, Miią, Miii?
Systemy języków polskiego i fińskiego są tak różne, że odmiana fińskich nazw własnych w polszczyźnie sprawia ogromne kłopoty. Kilkanaście miesięcy temu miałam okazję prowadzić znakomitą pracę licencjacką (autorstwa pani Marty Laskowskiej, absolwentki polonistyki i finlandystyki) poświęconą temu zagadnieniu – mam nadzieję, że autorka przedstawi wyniki swoich badań w artykule naukowym.
Jeśli chodzi o imię Miia, to wydaje się, że rzeczywiście formy przypadków zależnych powinny brzmieć: Miii, Miię, Miią.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski