Forma dopełnienia: dopełniacz czy biernik

Dzień dobry,

mam wątpliwości co do odpowiedniej formy w zdaniu: "Nie wystarczy włączyć klimatyzacji" / "Nie wystarczy włączyć klimatyzację". Będę wdzięczna za pomoc.

Agnieszka

Dopełniacz jest obowiązkową formą dopełnienia wówczas, gdy jest ono określeniem niezaprzeczonego bezokolicznika, który z kolei zależy od zaprzeczonej formy słowa osobowego. A zatem poprawne będzie zdanie: Nie wystarczy włączyć klimatyzacji.

Adam Wolański