Fryderyk

Pozdrawiam, proszę o rozstrzygnięcie moich wątpliwości. Jak prawidłowo akcentuje sie imię Fryderyk? Dodaję, że chodzi tutaj o naszego wybitnego kompozytora Chopina. Akcent w imieniu pada na drugą czy na trzecią sylabę od końca?
Dziękuję
Po polsku akcentujemy zasadniczo przedostatnią sylabę: [fryderyk]. Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN pozwala także na akcent proparoksytoniczny: [fryderyk]. Mnie jednak akcentowanie takie wydaje się pretensjonalne.
Mirosław Bańko, PWN