Funkcjonalność zapisu symbolicznego

Muszę zastąpić wyrażenie „co 15 minut” określeniem „cztery razy na godzinę”. Nie mogę tego napisać słowami, więc chciałabym użyć do tego celu konstrukcji typu 24h/7. Nie wiem jak mam poprawnie zapisać takie wyrażenie używając znaku „/”. Czy zapis 4/h będzie poprawny, czy jest jakaś inna forma?

Niestety, zapis typu: 4/h jest całkowicie niefunkcjonalny. Nie odpowiada ani wyrażeniu co 15 minut, ani cztery razy na godzinę. Notabene: oba wyrażenia nie są semantycznie tożsame. To, że coś się odbywa z częstotliwością cztery razy na godzinę, nie musi oznaczać, że dzieje się to w równych odstępach czasu.

Niestety także zapis: 4×/h, którego symbole graficzne dokładnie oddają treść werbalnego określenia cztery razy na godzinę, nie będzie właściwy, ponieważ – w odróżnieniu od skrótów graficznych typu: 24 h/7 (= 24 godziny na dobę) czy 24/7/365 (= 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku) – nie jest on przyjęty w powszechnej świadomości odbiorców i tym samym będzie całkowicie niekomunikatywny.

Adam Wolański