Garton Ash

Czym jest Garton w Timothy Garton Ash – kolejnym imieniem, pierwszym członem nazwiska, przydomkiem…? W Encyklopedii PWN ten pan figuruje zarówno pod „Ash”, jak i pod „Garton Ash”.
W tekstach angielskich nazwisko tego historyka prawie zawsze ma formę Garton Ash (niekiedy z łącznikiem), jest to więc nazwisko złożone. W encyklopediach PWN główne hasło ma formę dwuwyrazową, a zapis przy odsyłaczowym haśle Ash wskazuje, że Garton to część nazwiska.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski