Gazetnik czy gazetownik

Na pojemnik na czasopisma używa się określenia gazetownik czy gazetnik? Jeśli dopuszczalne są obie wersje, to która jest bardziej właściwa?

Oba wyrazy są w użyciu, oba są poprawne. Oba są notowane przez Wielki słownik języka polskiego PAN pod red. P. Żmigrodzkiego, ale przez Wielki słownik ortograficzny PWN – tylko gazetnik. On też ma zdecydowanie wyższą frekwencję niż gazetownik – wyszukiwarka Google znalazła około 3 380 000 jego poświadczeń, podczas gdy ten drugi pojawił się ok. 250 000 razy.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski