Gdzie jest błąd?

Czy w zdaniu: „Z kolei, nie każde życie i nie każdy czyn jest autonomiczny” jest błąd? Tzn. czy mamy tu do czynienia z podmiotem szeregowym i zdanie powinno brzmieć: „Z kolei, nie każde życie i nie każdy czyn są autonomiczne”?
M.
W obu zdaniach jest błąd interpunkcyjny, nadmiarowy przecinek. Po jego usunięciu proponuję wybrać drugie zdanie, ponieważ składniki podmiotu, tzn. życie i czyn, są różnorodzajowe, a cały podmiot występuje przed orzeczeniem. Zob. hasło problemowe ORZECZENIE w słownikach poprawnej polszczyzny PWN.
Mirosław Bańko, PWN