Gdzie szukać znaczenia przysłów?

Prosiłabym o pomoc: mam na jutro wyjaśnić poniższe zdania, ale nie wiem, w jaki sposób. Oto pytanie: objaśnij, co oznaczają poniższe powiedzenia i w jakich sytuacjach można ich użyć. Oto zdania: „Bez garnka nie zrobi zupy kucharka”, „Każdy garnek znajdzie swoją przykrywkę”, „Przygania kocioł garnkowi, a sam smoli” „,Zawrzało jak w garnku”. I właśnie nie wiem, co z tym zrobić, bardzo bym prosiła o pomoc.
Jeśli to było „na jutro”, to pewnie już jest za późno :( Radzimy więc, jak sobie radzić z takimi zadaniami w przyszłości.
Podane wyrażenia należą do przysłów. W zbiorach przysłów znaczenia na ogół nie są objaśniane, gdyż ich autorzy wychodzą z założenia (jak widać, nietrafnego), że są powszechnie znane. Jednak niektóre ostatnio wydane książki zawierają objaśnienia przysłów, a nawet informacje o ich pochodzeniu. Można tu wymienić przede wszystkim Słownik przysłów, czyli przysłownik Katarzyny Kłosińskiej. Także w Uniwersalnym słowniku języka polskiego PWN objaśniono znaczenia kilkuset jednostek przysłowiowych. Ten ostatni dostępny jest nie tylko w wersji drukowanej, ale też elektronicznej na płytach CD i stronach WWW.
Mirosław Bańko, PWN