Gdzie wtrącić wtrącenie?

Dzień dobry.
Proszę o pomoc składniową. Czy w poniższym przykładzie wtrącenie jest wprowadzone prawidłowo, czy nie. Czy powinno stać zaraz po aplikacja?
Jeśli wolisz wyłączyć kamerę internetową, aby żadna aplikacja nie mogła z niej korzystać, w tym aplikacja kamery, wykonaj następujące czynności.

Czy też:
Jeśli wolisz wyłączyć kamerę internetową, aby żadna aplikacja, w tym aplikacja kamery, nie mogła z niej korzystać, wykonaj…

Nie mamy tu przecież do czynienia ze zdaniem względnym.
Pierwsza wersja wydaje mi się korzystniejsza, łatwiejsza percepcyjnie. Wynika to pewnie stąd, że w drugiej czasownik mogła jest zbyt odległy od zapowiadającego go spójnika aby. W sumie jednak oba zdania są poprawne.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski