George

Dzień dobry,
W związku z wizytą prezydenta Kwaśniewskiego w USA często w prasie pojawia się imię prezydenta Busha – George. W słowniku poprawnej polszczyzny narzędnik zapisany jest w formie George’em, a mimo to spotykam zapisy: Georgem, George’m. Proszę o wyjaśnienie. Czy jest to dopuszczalne, czy może jest to błąd.
Dziękuję
Końcówki gramatyczne po imionach i nazwiskach zakończonych na -e nieme (tzn. niewymawiane) zapisujemy po apostrofie. W związku z tym, ze względu na brak apostrofu, zapis Georgem uznamy za błędny, formę George’m także musimy odrzucić, ponieważ końcówka ma postać -em, nie -m. Z trzech podanych wariantów zapisu za poprawny można uznać tylko ten, który podaje Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN (a także Nowy słownik ortograficzny PWN, m.in. w haśle Bush) [tzn. George’em – Red.].
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski