Gitara stroi

Pytanie dotyczy czasownika stroić w odniesieniu do instrumentów muzycznych. We wszystkich słownikach, do jakich zajrzałem, w tym kontekście jest mowa tylko o strojeniu instrumentów (czynności), a nie ma nic na temat stroić w znaczeniu 'być nastrojonym (o instrumencie)'. Od lat przecież powszechnie mówi się np. o tym, że gitara stroi lub nie stroi.
Poprosiłem o opinię muzykologa (Krzysztofa Bilicę), który potwierdził, że zdania typu „Gitara stroi” są rzeczywiście w użyciu, nie tylko środowiskowym, a znaczą tyle, że 'gitara została dobrze nastrojona i dobrze brzmi'.
Mirosław Bańko, PWN