Głębokie

Dzień dobry.

Czy mogę prosić o wyjaśnienie. Dzisiaj w gazecie przeczytałam zmiana organizacji ruchu na Głębokiem. Dodam że Głębokie to dzielnica w moim mieście. Czy takie sformułowanie jest poprawne? Napisałabym  zmiana organizacji ruchu na Głębokim.

Nazwa Głębokie odmienia się jak przymiotnik rodzaju nijakiego, lecz w narzędniku i miejscowniku przyjmuje końcówkę -em (podobnie jak Zakopane: w Zakopanem). Forma na Głębokiem jest więc poprawna.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski