Głoskowanie

Szanowna Redakcjo,
jest takie słowo jak głoskowanie. Co ono oznacza i dlaczego nie pojawia się w słowniku ortograficznym?

Z poważaniem
Czytelniczka
Głoskowanie to rzeczownik utworzony od czasownika głoskować, który znaczy ‘rozpoznawać głoski w wyrazie i dzielić słowo na głoski’. Głoskowanie jest terminem logopedycznym nazywającym jeden z etapów nauki języka ojczystego u dziecka – ten właśnie etap, który polega na dzieleniu wyrazów na głoski.
Dlaczego słowo to zostało pomięte przez słownik ortograficzny? Trudno mi się wypowiadać za jego redaktorów; sądzę, że uznali je za zbyt specjalistyczne, a jednocześnie niesprawiające trudności w zapisie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski