Google – jak to powiedzieć?

Proszę mi powiedzieć, jak należy wymawiać nazwę popularnej wyszukiwarki Google. Z góry dziękuję,
Jerzy Dudek
Z angielska, tzn. [gugl].
— Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski
PS. Mówimy i piszemy (oczywiście tylko potocznie) googlach (np. szukać w googlach) – wyszukiwarka Google znajduje prawie 4000 stron zawierających tę formę (wynik z 28 września 2004). Jeśli ktoś mówi [guglach], to pewnie odmienia analogicznie: [gugle], [gugli], [guglom] itd. „Googlom podziękuj” czytamy na jednej ze stron. Dziękujemy!
Red.