Goya

Szanowni Państwo,

proszę o wyjaśnienie, czy dopuszczalna jest odmiana nazwy „Goya” w sposób odmienny niż w przypadku nazwiska znanego malarza? Mam na myśli zastosowanie tu reguły dotyczącej obcych nieprzyswojonych imion, wtedy w dopełniaczu i miejscowniku ta nazwa przybrałaby postać „Goyi” zamiast „Goi”.

Łączę pozdrowienia

Czytelnik

Szanowny Panie,

Goya Goi i nie inaczej. Nie ma znaczenia tu, czy to imię, czy nazwisko.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski