„Grawitacja” otrzymała…

Moje uszanowanie. Zastanawia mnie poprawność użycia męskiej bądź żeńskiej formy leksemu otrzymać w zdaniu: „«Grawitacja» otrzymała 7 Oskarów”. Czy jeśli napiszę po tytule filmu otrzymała, to będzie to słuszne? Oczywistym jest, że gdybym umieścił określenie film przed tytułem Grawitacja, to poprawna byłaby tylko męska forma.
Kłaniam się
„Film «Grawitacja» otrzymał 7 Oskarów”, ale „«Grawitacja» otrzymała 7 Oskarów”. Gdyby tytuł filmu miał formę liczby mnogiej, to orzeczenie też musiałoby wystąpić w tej liczbie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski